14
Nov, 2019

Пам’ятки Трускавця

Пам’ятки Трускавця

Які пам’ятки є в Трускавці?

Трускавець розташований недалеко від Львова у мальовничій місцевості біля гір. Цей курорт привертає увагу багатьох мандрівників ще з 19 століття. На території міста є кілька джерел мінеральних вод. Сьогодні навколо них розташовані першокласні комплекси, які спеціалізуються на оздоровчих процедурах. У місті немає промислових підприємств, його оточують густі ліси, тому там дуже чисте повітря. Не дарма сюди з’їжджаються не тільки з усієї України, а й з багатьох сусідніх країн.

Через чудесний клімат курорт Трускавець вважається відмінним варіантом для відпочинку з дітьми. Курорт відвідують не тільки в теплу пору, а в будь-який сезон. Тут рідко бувають сильні морози, а зима завжди неймовірно красива. Крім джерел із мінеральними водами, тут є поклади різних цілющих мінералів. У місті виробляють сіль «Барбара», яка користується особливим попитом у туристів.

Але курорт Трускавець приваблює мандрівників не тільки мінеральними водами. Курорт пропонує насичену екскурсійну програму. На території є багато цікавих пам’яток і культурних об’єктів. Тим, хто хоче повністю оглянути місто та околиці, навряд чи вистачить одного дня, адже у нього дуже багата історія. Ви зможете дізнатися чимало легенд і цікавих історій.

Які місця можна відвідати?

Багато туристів насамперед відправляються дивитися форпост Київської Русі. Якщо вирішите вчинити так само, то будьте готові запастися терпінням, щоб дістатися до кам’яних нагромаджень. Біля фортеці Тустань Ви зможете відчути відгомони історії. На одній зі скель висічений портрет Олекси Довбуша, який нагадує про давній народний рух в ім’я незалежності та свободи. Поруч є музей, його варто відвідати, щоб сповна відчути атмосферу минулих століть. 

Гуляючи по оздоровниці Трускавець, не оминіть церкву Святого Миколая. Її звели понад сто років тому – у 1886 році на місці старовинного храму. Перед церквою Ви побачите чудову скульптуру «Ісус і самарянка». Церква будувалася в другій половині 19 століття. Не так давно фахівці повністю її реконструювали, і тепер споруду прикрашають прекрасні розписи художників сучасності. Тут зберігся красивий іконостас з моменту створення церкви. У 1920 році поряд зі спорудженням звели дзвіницю, а на площі перед церквою можна побачити цікаві пам’ятники.

Недалеко від неї розташований музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії від Української греко-католицької церкви. Експозиція викликає інтерес як у місцевих жителів, так і у гостей міста. Відвідувачі дізнаються там факти з життя найбільш відомих представників католицької церкви, наприклад, про архиєпископів та патріархів. Ви побачите величезну кількість старовинних книг, різні предмети сакрального мистецтва та незвичайне церковне начиння. Сюди приїжджають для того, щоб помолитися біля священних реліквій. Багато хто хоче наблизитися до мощів Святого Йосафата, накидки митрополита Андрея і речей патріарха Йосипа. Біля входу до музею стоїть пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому. 

Одним із найбільш відвідуваних місць є музей народного українського художника Біласа. Він розташований в ошатній віллі, яка побудована в першій половині 20 століття. Зараз тут великий художній музей, що присвячений творчості видатного діяча мистецтва. І Михайло Білас дійсно таким був, адже він не обмежувався тільки створенням безцінних полотен. Крім них у музеї Ви побачите прекрасні гобелени та оригінальні килими, створені ручною працею, іграшки для дітей і прикраси для інтер’єру, виконані за фольклорними мотивами. Раніше в будівлі базувалася літня резиденція бургомістра Трускавця Яроша.

Прогуляйтеся самим центром міста та обов’язково відвідайте віллу «Саріуш». Це чудовий пам’ятник архітектури, який зведений століття тому. Сьогодні вілла – це те місце, де розташований Музей курорту Трускавець. Його величезна колекція вражає. Тільки уявіть: вона розміщена аж у семи залах.

Тут Ви побачите різні історичні артефакти, а також предмети, які використовувалися в побуті корінним населенням. Завдяки їм сьогодні ми впевнено можемо міркувати про те, які культурні традиції були в місцевих жителів.

Хочете відвідати більше місць? 

Тоді Вам слід відвідати Курортний парк. На його території є чимало цілющих джерел. Тут ростуть унікальні рослини, тому природа просто зачаровує. Також на території розташовані кілька оригінальних пам’ятників.

Що влітку, що взимку курорт виглядає дуже красиво. Не дарма в санаторії Трускавця приїжджають на відпочинок із різних куточків світу. Внесіть приємну різноманітність у Ваш відпочинок і зробіть проведення часу в Трускавці максимально цікавим і пізнавальним. Тут Вас радо приймуть в будь-який час року, забезпечать яскраві позитивні емоції та незабутні враження.